ŠTUDENTSKÉ BÝVANIE V TRNAVE ZADARMO…?

Štipendium vo forme ubytovania zadarmo

S nápadom motivovať študentov ubytovaním zadarmo prišlo občianske združenie Nádvorie, ktoré sa stará o spomínané spoločensko-kultúrne centrum a aktivity s ním súvisiace. Iniciátori chcú odmeniť študentov zapojených do prípravy rôznych projektov na rozvoj Trnavy úhradou ubytovania na celý akademický rok. Ide tak o netradičnú formu štipendia, ktoré jeho držiteľov nepodporí len finančne, ale aj kopou skúseností a možností vybudovať si užitočné konexie vo svete kultúry, dizajnu či urbanizmu.

Bývanie zadarmo len pre najšikovnejších

Spomínaný benefit nebude pre každého. Autori nápadu ním chcú odmeniť len najšikovnejších študentov, ktorí dokážu splniť stanovené podmienky a prejsť výberovým konaním. Práve to je cenou, ktorú je potrebné zaplatiť namiesto finančných úhrad, no pre tých, ktorí sú odhodlaní toto štipendium s niekoľkými ďalšími bonusmi získať, by to problém byť nemal.

4 podmienky získania štipendia:

– návšteva denného bakalárskeho štúdia na niektorej z trnavských škôl

– predloženie potvrdenia o návšteve školy, životopis a motivačný list

– napísanie eseje s rozsahom do 600 slov na jednu z 3 zverejnených tém

– priloženie maturitného vysvedčenia alebo prospechu zo systému AIS

Praktické informácie pre študentov:

–  záujemcovia sa môžu prihlásiť on-line formulárom do 7. septembra

– uchádzači, ktorí splnia podmienky, sa zúčastnia ústneho pohovoru

– výsledky výberového konania budú zverejnené do 20. septembra 2018

Kulinárska reštaurácia, štýlová dizajnová predajňa, menšie kultúrne centrum a po novom už aj študentské ubytovanie zadarmo. Zdá sa, že Nádvorie v Trnave sa stáva kultúrnou jednotkou mesta, ktorá sa pod jeho rozvoj podpisuje veľkými písmenami. K tomu má prispieť aj projekt Kampus, ktorý okrem rozvoja kultúry v meste podáva pomocnú ruku aj šikovným študentom.

Len tak ďalej. Držíme palce !

www.trnavskyhlas.sk, www.trnava-live.sk

Compare listings

Compare